agrolider

PHUP Azot Sp. j.

ul. Parkowa 12
97-225 Ujazd

Tel. (44) 719 28 74
Tel./fax (44) 719 24 31

Grzegorz Szydłowski
608 683 994

Agnieszka Urbańczyk
694 948 840

email: biuro@azotujazd.com.pl

Oferta
Pozostałe nawozy
Z. Ch. Siarkopol
Wap mag z mikroelementami

WAP MAG Z MIKROELEMENTAMI CaMg 28-16 z B, Cu, Mo, Zn

pdf Wap mag z mikroelementami

Szczególnie zalecany do nawożenia rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy.

Przeznaczenie

Nawóz przeznaczony jest do nawożenia roślin o wysokim poziomie intensywności produkcji, przede wszystkim rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Nadaje się na wszystkie gleby niezależnie od struktury. Może być stosowany samodzielnie lub jak o składnik mieszanek nawozowych przygotowywanych pod konkretne potrzeby nawożonej rośliny.

Właściwości

WAP MAG zawiera 28% wapnia (CaO) w postaci siarczanowej i węglanowej, 16% magnezu (MgO) w postaci siarczanowej i węglanowej, maksimum 10% siarki (SO3) oraz dodatkowo mikroelementy: 0,1% boru (B), 0,1% miedzi (Cu), 0,012% molibdenu (Mo), 0,1% c ynku (Zn), Zróżnicowane pod względem rozpuszczalności formy makroskładników występujących w nawozie sprzyjają systematycznemu uwalnianiu składników z granuli w całym okresie wegetacji roślin.

  • Wapń – zapewnia dobre ukorzenienie się roślin, korzystne warunki do pobierania innych składników pokarmowych, większą zdrowotność roślin uprawnych, węglanowa forma wapnia dodatkowo lokalnie odkwasza glebę.
  • Magnez – zapewnia efektywne pobieranie i przetwarzanie azotu w plon, dużą zawartość cukru w korzeniach (przy jednoczesnym spadku związków niepożądanych – melasotworów), duża zawartość tłuszczu w nasionach roślin strączkowyc h i oleistych, wyższą zdrowotność uprawianych roślin.
  • Siarka – reguluje wykorzystanie azotu oraz zwiększa zawartość białka w paszach i żywności.
  • Bor – bierze udział w przemianach węglowodanowych i białkowych, syntezie chlorofilu i asymilacji CO2 oraz wykształceniu tkanek twórczych, wierzchołka wzrostu łodygi i korzeni.
  • Cynk – bierze udział w przemianach energetycznych, syntezie witamin C,B,PP i chlorofilu, aktywuje regulatory wzrostu.
  • Miedź – wpływa na rozwój i budowę anatomiczną wielu tkanek oraz rozwój brodawek korzeniowych roślin motylkowych, zwiększa odporność na choroby grzybowe.
  • Molibden – bierze udział w przemianach azotu i fosforu, ułatwia przyswajanie żelaza, jest niezbędny w procesie wiązania azotu przez bakterie brodawkowe.

Zasady stosowania

WAP MAG Z MIKROELEMENTAMI jest nawozem przedsiewnym. Należy zmieszać go z glebą do głębokości 15cm. Mieszanki z innymi nawozami najlepiej sporządzać bezpośrednio przed wysiewem.

Dawki (kg/ha)

Stosowana dawka nawozu powinna mieścić się w granicach 130-350 kg/ha (tj. 20-50 MgO/ha), przy czym ewentualnej jej korekty należy dokonać w zależności od zasobności gleby w wapń, magnez oraz mikroskładniki pokarmowe.

Wap Mag z mikroelementami – Z. Ch. Siarkopol